All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
D-Sub 9 Pin Male Panel Mount Right Angled Waterproof Connectors PCB Type IP67
| Plastic Housing: | PA66+GF30 |
|---|---|
| Shell: | Copper Alloy |
| Temperature Range: | -40-+85 Degree |
| Waterproof: | IP67 |
| Current Rated: | 5A |
Pitch 2.54mm Pin Header Female PCB Board Socket 2x20 Stacking Header
| Plastic Body: | PA6T, PA9T, LCP, PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Voltage Rated: | 300V |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
Board To Board PCB Header Connectors Pitch 0.5mm 2x25P SMT For PCD Board BTB Female Solder OEM
| Plastic Body: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 0.5mm, 0.8mm, 1.0mm |
| Current Rated: | 0.5A-1A |
| Operating Temperature: | -40-+105 Degree |
Box Header Connector 2.54mm Pitch 40 Pin PCB Header Connectors PBT LCP
| Plastic Material: | PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Current Rated: | 3A |
| Voltage Rated: | 250V |
| Plated: | Gold Or Tin Plated |
0.5mm Pitch Horizontal Back Flip-Lock ZIF Type PCB Header Connectors FPC / FFC Connectors
| Plastic Material: | LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 0.5A |
| Withstand Voltage: | 500V |
| Contact Resistance: | ≤20 MΩ |
Pitch 10.0mm Power PCB Header Connectors Single Row Wafer Housing Terminal PA66 PA46 UL94v0
| Plastic Material: | PA66, PA46 UL94v0 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 16A |
| Rated Voltage: | 600V |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
0.5mm Pitch Female SMD SMT PCB Header Connectors 20P 40P 50P Side Entry Type BTB Connector
| Plastic Material: | PA9T/LCP UL94V~0 |
|---|---|
| Contact Material: | PA9T/LCP UL94V~0 |
| Pitch: | 0.5mm |
| Current Rated: | 0.5A |
| Insulation Resistance: | 500M Ohm/Min |
Board To Board PCB Header Connectors 0.8mm 0.5mm Pitch Male Female SMT Type 20P 60P 80P Side Entry Type BTB
| Plastic Material: | PA6T, PA9T, PBT, |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 0.5mm, 0.8mm |
| Rated Current: | 0.5A, 1A |
| Withstanding Voltage: | 200V AC/minute |
PBT GF30 Right Angle Card Edge Slot PCB Header Connectors 2.54mm
| Plastic Material: | PBT GF30 |
|---|---|
| Contact: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Current Rated: | 3A |
| Operating Temperature: | -40-+105 Degree |
180° DIP Right Angled DB9 Industrial Connectors DSUB For PCB PBT Black With Back Fork Screw
| Insulator Material: | PBT |
|---|---|
| Shell Material: | Stainless Steel, Copper |
| Contact Resistance: | 20mΩ Max |
| Insulation Resistance: | 1000mΩ Min |
| Operation Temperature: | -55℃ To +105℃ |

