All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
2-2328724-5 PCB Header Connectors 0.3mm Centerline Front Wire To Board Connector
| Plastic Material: | LCP, UL94V0 |
|---|---|
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 0.5A |
| Withstanding Voltage: | 250V |
| Contact Resistance: | 20m Ohm Min |
NO-ZIF DIP Type FPC/FFC PCB Header Connectors Right Angle 90 Degree Side Entry
| Plastic Material: | LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 0.5A |
| Withstanding Voltage: | 250V |
| Contact Resistance: | 20m Ohm Max |
4.2mm Pitch Conn PCB Header Connectors DIP Header Tin Plated PA6T
| Plastic Material: | PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 9A |
| Voltage Rated: | 500V |
| Temperature Range: | -40-+105 Degree |
Gold Plated PCB Socket Connector with Optional Height
| Contact Plating: | Gold |
|---|---|
| Connector Type: | Header |
| Width: | Optional |
| Product Name: | PCB Header Connectors |
| Operating Temperature: | -25°C To +85°C |
PCB Board Connector 1-2 Rows Solder Termination -25°C To +85°C
| Connector Type: | Header |
|---|---|
| Termination: | Solder, Press Fit |
| Number Of Positions: | 2-40, 1-20, |
| Product Name: | PCB Header Connectors |
| Voltage Rating: | 250V |
Solder Termination PCB Header Connectors with Thermoplastic Insulator and Through Hole Mounting
| Current Rating: | 3A |
|---|---|
| Insulator Material: | Thermoplastic |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Connector Type: | Header |
| Pitch: | 2.54mm |
Thermoplastic 3A PCB Header Connectors for Electronic Devices
| Contact Material: | Copper Alloy |
|---|---|
| Voltage Rating: | 250V |
| Height: | Optional |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Connector Type: | Header |
250V Through Hole PCB Board Connector
| Insulator Material: | Thermoplastic |
|---|---|
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Number Of Positions: | 2-40, 1-20, |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Pitch: | 2.54mm |
7222-1368 YZK 16 Pin Cable To PCB Board Automotive Wire Connectors 2.54mm
| Plastic Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 2.54mm |
| Color: | White |
| Current Rated: | 3-5A |
Spacing 2.2mm 24 Pin Female Male PCB Sealed Electrical Connectors Automotive PA6T
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Voltage Rated: | 300V |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |

