All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
45 Degree Metal Cover 64P Champ Connectors IDC Male Plug Crimping Connector
| Product Type: | Champ IDC |
|---|---|
| Gender: | Male |
| Pins: | 64pin |
| Insulation Material: | PBT |
| Shell: | Metal |
1.27mm pitch HPDB Type male SCSI 100pin Connector with metal shell solder
| Material: | PBT |
|---|---|
| Shell: | Metal, SPCC |
| Pitch: | 1.27mm |
| Application: | Servo, Automatic Machine |
| Pins: | 100pin |
AMPSEAL 14pin 4.0mm Pitch Right Angled Male Header Automotive Connectors 776266 776267
| Plastic Material: | PBT GF15 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Color: | Black, White, Blue, |
| Pitch: | 4.0mm |
| Current Rated: | 8-10A |
4.2mm Pitch 90 Degree Molex Pin Header 2*5P 2~40pin Dual Row Male
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Terminal Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Withstanding Voltage: | 500V AC |
| Pitch: | 4.2mm |
Pitch 3.96mm Height 3.2mm 2-20 Pin Board To Board Connector SMT 500V AC
| Pastic Housing: | LCP+30%G.F UL94V-0 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 7A |
| Temperature Range: | -40-+105 Degree |
| Withstanding Voltage: | 500V AC |
500 Cycles Male Or Female Waterproof Connectors Epoxy Resin/Rubber Sealing
| Gender: | Male Or Female |
|---|---|
| Waterproof Grade: | IP65/IP67 |
| Pins: | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24 Pins |
| Durability: | 500 Cycles Or More |
| Application: | Automotive, Industrial And Automatic |
Sensor And Automation Control Solder Type Waterproof Connectors IP67
| Insulator Material: | PA+GF/TPU |
|---|---|
| Contact Material: | Brass/Glod-plated |
| Waterproof Grade: | IP67 |
| Durability: | More Than 500 Cycles |
| Applicable Temperature: | -25℃~+80℃ |
2.54mm 1.27mm Straight Round 4 Pin Header Connector 2-40pin Single Dual Row PBT PA6T
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Withstanding Voltage: | 500V |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
High Temperature Resistance Right Angle Pin Header Female 2.0mm 2.54mm
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Rated Voltage: | 250V |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
Pin Socket Connector 6.35MM Pitch Wafer Connector 3 Rows 350714-1
| Plastic Housing: | PA66 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Current Rated: | 19A |
| Voltage Rated: | 600V |
| Plated: | Gold Or Tin Plated |

