All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
D-Sub Connectors 9 Pins Male Panel Mount PCB Type Waterproof Connectors IP67
| Plastic Housing: | PA66+GF |
|---|---|
| Shell: | Coper Alloy |
| Current Rated: | 5A |
| Voltage Rated: | 300V |
| Temperature Range: | -40-+85 Degree |
1.5mm Pitch PCB Terminal Wafer Connector 500V AC/Minute
| Plastic Housing: | PA9T, PA66, |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 1A |
| Withstanding Voltage: | 500V AC/Minute |
| Insulating Resistance: | 1000mΩ Min |
DIP Single Double Rows Au Flash 2.54mm Pitch Female PCB Connector PC104 PA6T
| Plastic Material: | PA6T, PA9T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Operating Temperature: | -40-+105 Degree |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
1.27mm Pitch MDR SCSI Female Connector Industrial Connectors Right Angle PCB 36 Pin
| Insulator Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Gold Flash |
| Current Rated: | 1A |
| Pitch: | 1.27mm |
Delander 64 Pin 1.27mm Pitch Champ Connectors PCB Type Right Angled Communication Devices
| Insulator Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 1.27, 2.16mm |
| Shell Material: | Copper, Zinc Alloy, |
| Gold Plated: | Gold Flash |
1mm Pitch Pin Header Male Female PCB Connector PA6T UL 94-V0
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.0mm |
| Rated Current: | 1.5A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
SMD PCB 2-40pin 1.27mm 2.0mm 2.54mm Pitch Female Header Straight Pin Header
| Body Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 1.27mm, 2.0mm, 2.54mm |
| Current Rated: | 7A |
| Withstand Voltage: | 1000V AC/minute |
776180-1 776163-1 PCB Male Automotive Connector 35 Pin 4.0mm Pitch 3 Rows
| Plastic Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 4.0mm |
| Pins: | 8, 14, 23, 35pin |
| Current Rated: | 8-10A |
174973-2 Automotive PCB Header 12 Pin Auto Electrical Connector 2.5mm
| Plastic Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.5mm |
| Pins: | 8, 12, 16, 20pin, |
| Current Rated: | 3-5A |
2.54mm Pitch PCB DIN 41612 Connectors 32 Pin 48 Pin 96 Pin
| Plastic Material: | PBT GF30 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 2.54mm |
| Pins: | 32, 48, 96pin |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |

