All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
Dual Row 1.27mm Pin Header SMD SMT Right Angle PA6T PA9T LCP
| Plastic Material: | PA6T, PA9T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Current Rated: | 1.5A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
M12 Panel Mount Male Receptacle Industrial Connectors M12 Circular Connector 90 Degree
| Insert Material: | PA66 |
|---|---|
| Shell Material: | Zinc Alloy |
| Contact Material: | Brass |
| Coupling: | Threaded Coupling |
| Mating Cycle: | 500 Cycles |
THT Mount 3.5mm Pitch Straight Pin Header Gold Plated 1U'' PA6T
| Brand: | Shinelink |
|---|---|
| Housing: | PBT 94V~0, LCP, PA6T; |
| Contact Plating: | Gold Plated 1U'' |
| Mounting Type: | THT Mount |
| Packaging Details: | tube, polybag, tape and reel |
SCSI 100pin connector male with metal shell
| Packaging Details: | tray |
|---|---|
| Delivery Time: | 14 days |
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Supply Ability: | 1k pcs daily capacity |
| : |
2.54mm Pitch Dual Row Male Pin Header Connectors 4pin To 80pin
| Material: | PBT, PA6T, Brass, Phospher |
|---|---|
| Rated Current: | 3A |
| Operating Temperature: | -40--+105 Degree |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
| Color: | Black |
2.54mm Pitch SMT Type Pin Header Connectors Dual Insulators PA9T Phosphor Bronze
| Insulator Material:: | PA9T |
|---|---|
| Pin Numbers: | 2-80pin |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Resistance:: | 20mΩ |
| Insulation Resistance:: | 1000 MΩ Min |
SMT Dual Row 1.27mm Pitch Pin Header Connector PBT Black Gold Plated Automotive
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Current Rated: | 2A |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
THT 1.27mm Pin Header Connector PA6T PA9T LCP Auto Connectors
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP, PA9T |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
| Operating Temperature: | -40---+105 Degree |
Right Angle 3 Rows Male Terminal DIN 41612 Connectors 10pin 20pin 30pin
| Insulator Material: | PBT |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Pitch: | 2.54mm, 5.08mm |
| Contact Material: | Brass |
| Plating: | Gold Plated |
PBT PA6T LCP Surface Mount 8 Pin Header Connectors 3.0AMP Automotive
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ Min |
| Contact Resistance: | 20mΩ Max |

