All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 products.
PA6T LCP Board To Board Pin Header PCB Header Connectors Pitch 1.0mm SMT
| Plastic Material: | PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 0.5mm, 0.8mm, 1.0mm |
| Color: | Blue, Black |
| Pins: | 2*2-2*40pins |
Dual Row Side 2.54mm Pitch Right Angle PCB Header Connector Gold Flash PBT Material
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Contact Resistance: | 20mΩ Max |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ Min |
1.0 AMP PCB Mount Connector Pitch 1.27mm Board To Board Female Dual Row SMT Type High Speed
| Plastic Materialial: | PA6T, PA9T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Current Rated: | 1A |
| Operating Temperature: | -40-+105 Degree |
1.27mm Pitch PBT GF30 PCB Female Servo Connector Gold Plated CN Type Right Angle
| Terminal Contact: | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Shell: | Zinc, SPCC |
| Housing: | PBT GF30 |
| Contact Plating: | Gold Plated |
| Pitch: | 1.27mm Pitch |
1.27mm Pitch Board To Board PCB Connector Male Female Headers 12Pin 24Pin
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP, |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Operating Temperature: | -40--+105 Degree |
| Rated Current: | 2A |
2.54mm Box Header 40Pin 2*20P Right Angle PCB Connector DIP 2.5 PA6T Automotive
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | 3A |
2.54mm Pitch Female Pin Connector PCB Gold Plating 2-40P
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
2.16mm Pitch 957 Champ Connectors PCB Mount Centronic Connector 100P
| Plastic Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 2.16mm |
| Pins: | 100 Pin |
| Shell: | Nickel Plated |
PBT GF30 12 Pin PCB Header Automotive Connectors Black Alternative To TE 174051-2
| Plastic Material: | PBT GF30 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm, 2.5mm |
| Current Rated: | 3-5A |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
Female Rugged High Speed Connector Pitch 1.27mm SMC Type-B SMT Type PCB Board To Board Connectors
| Plastic Material: | PA6T, PA9T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm |
| Current Rated: | 1.5A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |

