All Products
-
PCB Header Connectors
-
Pin Header Connectors
-
Car Light Connectors
-
Automotive Connectors
-
FAKRA HSD Connector
-
Pin Header Female
-
Wafer Connector
-
Power Supply Connectors
-
Waterproof Connectors
-
Industrial Connectors
-
Hard Metric Connectors
-
Champ Connectors
-
Fiber Connectors
-
DIN 41612 Connectors
-
Wire Harness Cable
Contact Person :
Eric Ye
Phone Number :
+8613902450680
Whatsapp :
+8613902450680
Keywords [ pcb ] match 70 Products.
2.54mm 3 Rows Male Terminal DIN 41612 Connectors 3*10pin PCB European Right Angled
| Plastic Material: | PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass |
| Pitch: | 2.54mm |
| Color: | Grey |
| Plating: | Gold Plated |
23pin 4.0mm pitch male header AMPSEAL screw inserted PCB type automotive ECU
| Plastic Material: | PBT GF30 |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Rated Current: | 8A, 10A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
| Pins: | 8, 14, 23, 35pin |
Round 1.27mm Male Female Straight Pin Header 2-40p Dip Smt Single Row PCB 2mm 2.54mm
| Plastic Material: | PA6T, PA9T, PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 1.27mm, 2.0mm, 2.54mm |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
DIN 41612 Connectors 64 Pin Dip Solder C Type Female Connector
| Brand: | Shinelink |
|---|---|
| Row Number: | Triple Row |
| Pitch: | 2.54mm |
| Termination Styles: | Dip Solder |
| Packaging Details: | tray |
40 Pin Pitch 2.54mm Break Away Male Female Headers Board To Board
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP, |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Pin Number: | 1-40pin |
| Color: | Black |
Board To Board Connectors Pitch 2.0mm Dual Row Header Connector 180 Pin
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Type: | Board To Board |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |
2.54mm Pitch 5 Pin Pin Header Connectors SMT Type PA6T Automotive
| Plastic Material: | PA6T, PBT, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.54mm |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
Pitch 2.54mm Three Row Right Angle Pin Header Connectors PA6T Gold Plated Auto Connector
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Current Rated: | 3A |
| Pitch: | 2.54mm |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
2.0mm 2.54mm Pitch Straight Right Angle SMT Box Shrouded Header Connector PA6T Gold Plated
| Plastic Material: | PBT, PA6T, LCP |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 2.0mm, 2.54mm, |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | Gold Or Tin Plated |
PA6T LCP PBT 16 Pin Header Connector H2.0mm Tin Or Gold Plated
| Plastic Body: | PA6T, LCP, PBT |
|---|---|
| Contact Material: | Brass, Phosphor Bronze |
| Pitch: | 4.2mm |
| Current Rated: | 3A |
| Plating: | Tin Or Gold Plated |

